Kocaeli Üniversitesi ile Koruma Klor iş birliklerini güçlendirecek 

Kategoride Diğer

Kocaeli Üniversitesi ile Koruma Klor Alkali SAN. ve TİC. A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İki kurum arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan protokol, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirildi. Protokolü Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ile Koruma Klor Alkali SAN. ve TİC. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı V. İbrahim Aracı imzalarken, protokolde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, Prof. Dr. Elif Öğüt ile Koruma Klor Alkali’den Zümran Aracı, Kemal Aracı ve Baran Öneren hazır bulundu. 

Bugüne kadar Kocaeli Üniversitesi’ne büyük destekler sağlayan İbrahim Aracı ve Koruma Şirketler grubuna teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, ‘Koruma Şirketler Grubu ile işbirliklerimizi güçlendirme adına attığımız bu adımdan dolayı çok mutluyuz. Her fırsatta yanımızda olan Aracı ailesine, Kocaeli Üniversitesi adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada imzaladığımız protokol ile de önemli projeleri hayata geçireceğimize inanıyorum.’ dedi. 

Protokol ile iki kurum arasında bilimsel veya teknolojik araştırmalar ile eğitime yönelik çalışmalar, projelere dayalı makale, bildiri, yarışma, patent gibi çalışmalar, iki kurum arasında laboratuvar, test ve karakterizasyon alt yapılarının karşılıklı kullanımına yönelik işbirliği, kariyer günleri, seminer, konferans, yarışma ve tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalar, üniversitemiz öğrencilerine firma bünyesinde staj imkanları sağlanması, firma çalışanlarından yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenlerin, Kamu Sanayi İşbirliği Kapsamında Lisansüstü Eğitim Protokolü şartlarını sağlamak kaydıyla lisansüstü programlarından faydalandırılması, firmanın yürütmekte olduğu ve olacağı projelerde akademik danışman desteği sağlanması, işbirliği kapsamında yapılacak projelerin (TÜBİTAK, TEYDEB ve AB projeleri) ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetleri ile tüm Ar-Ge projeleri ve danışmanlık hizmetleri desteği sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılması planlanıyor. 

- REKLAM -
- Booking -spot_img