Şahin Talus Kimdir?

Kategoride Diğer

1972 yılında Mardin doğdu.

Osmangazi Üniversitesi’ni bitirdikten sonra Beykent Üniversitesi’nde Hastane Yönetimi ve İşletme Yüksek Lisansı yaptı. Aile Hekimliği, İş Yeri Hekimliği ve Diyaliz Hekimliği üzerine eğitim aldı.

11 yıllık kamu görevi süresince Anne-Çocuk Sağlı Merkezi, SSK Dispanseri ve Gölcük Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Özel sektörde ilk polikliniğini 1996 yılında Başiskele Seymen’de açtı. Gebze, Sakarya ve Gölcük Aile Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Dr. Şahin Talus siyasi hayatına 2008 yılında AK Parti Başiskele Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi ile başladı.

2009-2012 yılları arasında Kocaeli İl Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında Kocaeli İl İdari İşler ve Mali İşler Başkan Yardımcılığı yaptı. 2014-2018 yılları arasında AK Parti Başiskele İlçe Başkanlığı görevini yaptı.

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısıyken, 2023 yılında Kocaeli AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için istifasından sonra AK Parti Kocaeli İl Başkanı oldu.

Dr. Şahin Talus, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

- REKLAM -
- Booking -spot_img