İzmit’te seçim yarışını Fatma Kaplan Hürriyet kazandı

Kategoride Diğer

KOCAELİ / İzmit- İzmit’te seçim yarışını CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet kazandı.

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre CHP adayı ve mevcut İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet yüzde 49.06 ile yeniden İzmit Belediye Başkanı oldu. Fatma Kaplan Hürriyet’in rakibi AK Partili Adayı  Muharrem Tutuş ise yüzde 38.94’de kaldı.

İzmit Belediye Meclisinde ise CHP yüzde 44.25, AK Parti yüzde 39.39, Yeniden Refah Partisi yüzde 5.67 oy aldı.

Fatma Kaplan Hürriyet Kimdir?

Fatma Kaplan Hürriyet, 1982 yılında doğdu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Hürriyet, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde özel hukuk yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Hürriyet, mezun olduktan sonra 2015 yılına kadar Kocaeli Barosuna bağlı serbest avukat olarak çalıştı.Hürriyet, CHP’de Mehmetalipaşa Mahalle Temsilciliği, İzmit İlçe Örgütünde Örgütlenme Komisyonu Üyeliği, Emek Komisyonu Üyeliği ve İlçe Yöneticiliği görevlerinin yanı sıra Kocaeli İl Örgütü İl Kadın Kolları yöneticiliği görevlerinde bulundu. 7 Haziran 2015’te yapılan 25. Dönem milletvekili seçimlerinde CHP Kocaeli Milletvekili seçildikten sonra 25, 26 ve 27. Dönem Kocaeli Milletvekilliği, 25. Dönem TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeliği, 26. Dönem Anayasa Komisyonu Üyeliği, 26 ve 27. Dönem TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi olarak çalışmalarda bulundu.

31 Mart 2019 ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet, evli ve bir çocuk annesidir.

- REKLAM -
- Booking -spot_img