İzmit Belediyesinin Ortaokul Destek Kursu için Kurum Kabul Sınavları başladı  

Kategoride Diğer
KOCAELİ / İzmit- Eğitimde fırsat eşitliği sunarak gençleri geleceğe hazırlayan İzmit Belediyesi açacağı Orta Okul Destek Kursundan faydalanacak 7 ve 8’inci Sınıf öğrencileri için Kurum Kabul Sınavı gerçekleştiriyor 
 
İzmit Belediyesi eğitimde fırsat eşitliği anlayışı çerçevesinde gençleri hem lise hem de üniversite sınavına hazırlamaya devam ediyor.  2024-2025 Eğitim Öğretim yılında hizmet verecek olan Orta Okul Destek Kursundan yararlanacak 7 ve 8. Sınıf öğrencileri için gerçekleştirilen kurum kabul sınavlarının ilki Çınar Akademi’de yapıldı.  Sınav öncesi Çınar Akademi’ye giden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet gençlerle ve ailelerle bol bol sohbet ederek gençlere sınavda başarılar diledi. Sınavlar bugün ve yarın saat 10.00, 13.00 ve 16.00 olmak üzere toplam 6 seansta tamamlanacak. 
 
“ÇINAR AKADEMİ ARTIK MARKA OLDU”
Başkan Hürriyet sınav öncesi yaptığı konuşmada, “Çınar Akademi bizim göz bebeğimiz. Eğitimin en pahalı olduğu bu dönemde eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına her yaş grubundaki çocuklarımızın eğitimine nasıl destek verebiliriz diye hep uğraşıyoruz. Kreşlerimizi açmıştık. Çocuk oyun alanları açtık. Aynı zamanda eğitime destek vermek için onların gıda desteğinden tutun da birçok eğitim hizmetlerine kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çınar Akademiye ilk önce üniversiteye hazırlıkla başladık. 2 sene oldu açalı ve artık markalaştı. 
 
“DESTEK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Biz artık ortaokul kısmına da başladık. Özellikle mahallelerde ücretsiz kurslardan sonra şimdi Çınar Akademiyi daha da büyütüyoruz. Şimdi de liseye hazırlık konusunda merkez açacağız. Önden bir kurum kabul sınavı yapıyoruz. Bugün de sınava girecek çocuklarımıza başarılar dileyelim dedik. İnşallah onların güzel liselere yerleştiğini görmek nasip olsun. Biz eğitime destek vermeye çalışıyoruz. 
 
“BAŞARILAR DİLİYORUZ”
Ailelerin bu konudaki ekonomik sorumluluklarını biraz daha azaltmaya çalışıyoruz. Nitelikli iş yapıyoruz. Mış gibi değil gerçekten düzgün iş yapmaya, çocukların hayatına bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Kurstan öte onları hayata hazırlayan geleceklerini etkileyen önemli işler yapmaya çalışıyoruz. O yüzden de eğitimci kadromuz bütün çocuklarla birebir ilgileniyorlar. Kadroyu giderek büyütüyoruz, genişletiyoruz. Birçok öğretmenimize de istihdam sağlamış oluyoruz. Öğretmen arkadaşlarımıza da başarılar diliyoruz” dedi. 
 
“KİMLİKLERİNİZİ UNUTMAYIN”
İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Burcu Bineklioğlu ise konuşmasında, “
Kurum Kabul sınavımıza 650 başvuru var. Şu an ki hesaplamalarımıza göre 200 kadar 7 ve 8’inci sınıf öğrencisi alabileceğiz. Bugün sınava yetişemeyen ya da sınav için hiç başvuru yapamamış öğrencilerimizi yarın sabah 10.00’da gerçekleşecek sınava kimlikleri ile bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 
- REKLAM -
- Booking -spot_img