İnkumu’22 de Tiyatro 262 Kocaeli’yi temsil edecek

Kategoride Diğer
Türkiye de  tiyatroların birliği olarak adlandırılan yapı ,Bartın İnkumu’nda “Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22” kapsamında buluşuyor.
 
Türkiye Tiyatrolar Birliği, Çağdaş Drama Derneği,   Kıbrıs , Azerbaycan ve Irak Tiyatroları  bu etkinlikte, çeşitli tiyatro oyunları , söyleşiler ve atölyeler ile  sanatseverlerle buluşacak. Birliğin en büyük amacı; Uluslararası yaklaşımları üyeleri ile paylaşarak, tiyatro sanatının uluslararası yaklaşımlarını takip ederek , üyelerine çağdaş yaklaşımları ve tiyatro dayanışmasını sunmak. Katılan bütün ekipler bilgi birikim ve donanımları ile dayanışmanın paydaslığını göstermekte.
İlimizden de Tiyatro 262 bu  buluşmada çeşitli etkinliklerle yerini alacak.  Çocuklar için Nasreddin Hoca Masaları, Karagöz Hacivat, Sihirbaz Çocuk Show ile buluşmaya katılan sanatseverlere etkinliklerini sunacak. Ayrıca Tiyatro 262 üyelerinden Salih Yücel, uluslararası yaklaşım örneklerinden olan ‘ Viewpoints Tekniği ile  Fiziksel Tiyatro’ atölyesini , buluşmaya katılan tiyatro takipçileri ile çalışarak atölye yürütücülüğünü yapacak.
 
15-19 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek buluşmayı , tiyatro ile uğraşan katılımcılar dört gözle beklemekte.
 
Türkiye Tiyatrolar Birliği Başkanı Zafer Gecegörür: “Bartın Belediyesinin bir hizmeti olarak gerçekleştirilen buluşmaya, tiyatro sanatı içinde olan bütün sanatseverleri ağırlamak ve misafir etmekten onur duyarız ” diyerek sanatseverleri buluşmaya davet etti. 
- Booking -spot_img