Elektrikli Yerden Isıtma

Kategoride Diğer

Elektrikli yerden ısıtma elektrikli ısıtma kablosu ile zemine uygulanan yaşam alanlarını ısıtan yerden ısıtma türüdür.

Elektrikli Yerden ısıtma sistemleri uygun maliyetlerin yanında sunduğu konforla da uzun ömürlü kullanım garantisi sunuyor. elektrikli yerden ısıtma sistemleri başarılı sonuçlar vermesi için profesyonel uzman ekipler ile çalışma yapmak önemlidir. Elektrikle ev ısıtma sistemleri son 40 seneden bu yana Türkiye’de farklı mekânlarda aktif şekilde uygulanıyor.

Elektrikli Yerden Isıtma Malzemeleri

Elektrikli ince ısıtma kabloları ile yerden ısıtma sistemlerinde genelde m2’ye minimum 80 Watt civarında bir güç değeri düşer. Bu kablolar ortalama olarak 5 – 6 mm civarında olan hassas kablolardır.

Elektrikli Yerden Isıtma ortamı nasıl ısıtır ?

Elektrikli yerden ısıtmada zemine elektrik enerjisini ısı enerjisine çeviren kablolar yerleştirilir. Döşeme zemininin altına yerleştirilen kablolar ile yayılan ısı sayesinde ortam ısıtılmış olur.

Elektrikli ısıtma sistemleri 2 şekilde yapılmaktadır.

  1. Karbon Isıtıcı Filmler
  2. Isıtma Kabloları

1- Karbon Isıtıcı Filmler

Islak olmayan hacimler için Karbon ısıtıcı filmler zemin yalıtıldıktan sonra parke, halı gibi döşemelerin altına yerleştirilerek elektrikli ısıtma sağlanmaktadır. Zemin yüksekliğinde üründen kaynaklı herhangi bir yükselme meydana gelmeden inşaat işleri ile uğraşmadan mevcut kullandığınız alanlar için en ideal ve hızlı kurulum ile konforlu kullanılabilir bir ısıtma sahibi olursunuz. Ayaklarınız sıcak başınız serin ve sağlıklı olursunuz.

Sistem tasarımı uygulama yapılacak alanın mevsim koşulları bina yalıtım durumuna göre ısı kaybı hesaplanarak Autocad ortamındaki proje veya kuş bakışı çizilmiş bir krokiye göre karbon filmler tarafımızca projede yerleştirilir. Metre karede bölgeye göre ısıl akı hesaplandıktan sonra 40 W/m2 – 300 W/m2 güç verilerek döşeme sağlanabilmektedir. Termostat takılacak noktaya yada alan büyük ise ısıtma panosuna kadar her bir karbon filmden besleme hattı çekilerek sistem tasarlanır ve uygulanır. Sistem kullanılır iken ortam ısısının eksi derecelere düşmesinden etkilenmez ve bakım gerektirmemektedir.

Sistem Katmanları

1-) Yalıtım Malzemesi

2-) Karbon film Isıtıcı Ürün

3-) Karbon film sabitleme bandı

4-) Zemin kaplaması (Parke veya Halı)

2- Isıtma Kabloları

Islak hacimler ile tüm zemin duvar gibi alanlarda döşeme yapılarak ısıtma sağlanmaktadır. Zemin yalıtıldıktan sonra döşenmesi yapılabildiği gibi yalıtım yapılmadan da döşeme yapılabilmektedir. Seramik, mermer, beton içi gibi döşemelerin altına yerleştirilerek elektrikli ısıtma sağlanmaktadır. Zemin yüksekliğinde üründen kaynaklı maximum 1 cm yükselme meydana gelmektedir. Konforlu kullanılabilir bir ısıtma sahibi olursunuz. Ayaklarınız sıcak başınız serin ve sağlıklı olursunuz.

Sistem tasarımı uygulama yapılacak alanın mevsim koşulları bina yalıtım durumuna göre ısı kaybı hesaplanarak Autocad ortamındaki proje veya kuş bakışı çizilmiş bir krokiye göre ısıtıcı kablolar tarafımızca projede yerleştirilir. Metre karede bölgeye göre ısıl akı hesaplandıktan sonra 40 W/m2 – 300 W/m2 güç verilerek döşeme sağlanabilmektedir. Termostat takılacak noktaya yada alan büyük ise ısıtma panosuna kadar her bir ısıtıcı kablo besleme hattı çekilerek sistem tasarlanır ve uygulanır.

Sistem kullanılır iken ortam ısısının eksi derecelere düşmesinden etkilenmez ve bakım gerektirmemektedir.

Sistem katmanları

1-) Yalıtım Malzemesi

2-) Isıtıcı Kablo

3-) Isıtıcı Kablo sabitleme malzemesi

4-) Zemin kaplaması (Şap, Seramik, Mermer)

Daha fazla bilgi ve sorularınız için

0352 999 1 6540554 935 97 09

www.karbuzeritme.com

- REKLAM -
- Booking -spot_img