Başkan Büyükakın: Kocaeli, Anadolu’nun mozaiğidir

Kategoride Diğer

Yukarı Hereke Vanlılar Derneği’ne konuk olan Başkan Büyükakın, “Vanlı kardeşlerimle samimiyet ve içtenlikle Yukarı Hereke’ye yapacağımız çalışmaları konuştuk” dedi  

KOCAELİ – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Hereke Vanlılar Derneği Başkanı Fevzi Demir ve yönetiminin yanı sıra üyelerine konuk oldu. Vanlılarla oldukça samimi geçen birliktelikte Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna da yer aldı. Yukarı Hereke’ye kazandıracakları çalışmalar hakkında bölgede yaşayan hemşerilerinin isteklerini yerine getireceklerini ifade eden Başkan Büyükakın, “Bizim Vanlı hemşerilerimizle, Yukarı Hereke’de oturan kardeşlerimizle gönül bağımız var. Elimizden geldiğince bu bölgemiz için hizmet üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“ŞEHİRLERİMİZ ÇOK İYİ NOKTALARA GELECEK”

Çalışmaları için teşekkür eden Vanlılara, “Belediye başkanlığı gönül işidir. Hele hele şikâyet etme makamı değildir” diyen Başkan Büyükakın,  “Türkiye; yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayla büyüterek hedeflerine yaklaştıkça şehirlerimiz de çok daha iyi noktalara gelecektir. 20 yılı aşkın süredir ülkemiz için canla başla çalışan Cumhurbaşkanımız, bizlere de, ‘Her fırsatta şehrinizin her karışına hizmet götüreceksiniz. Halkımızla birlikte olacak, onların arzu ve taleplerini yerine getirmek için gecesini gündüzüne katacaksınız’ talimatları var. Biz de bu şekilde çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“TÜM KAZANIMLARI GELECEK KUŞAKLARA AKTARACAĞIZ”

Yukarı Hereke’nin ihtiyaç duyduğu projeler için adım atılacağını da vurgulayan Başkan Büyükakın, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ise “Vanlı kardeşlerim bizleri çok güzel ağırladılar. Samimiyetle ve içtenlikle sohbet gerçekleştirdik. Yukarı Hereke’ye yapacağımız çalışmalar üzerine konuştuk. Ülkemiz ve şehrimiz için daha güzel neler yapabiliriz, bunları konuştuk. Gençlerimiz için neler yapabiliriz onu da konuştuk. Kültürümüze nasıl sahip çıkarız, gelecek kuşaklara nasıl aktarırız bunları değerlendirdik. Kocaeli, Anadolu’nun mozaiğidir. Cumhuriyetimizin 100. yılına büyük bir heyecanla, şevkle, coşkuyla hazırlanıyoruz. Cumhuriyetimizi siyasi, ekonomik, sosyal, diplomatik alanlarda milletçe hayalini kurduğumuz seviyeye çıkartacak atılım için çok çalışacağız. Bunu milletimizle birlikte yapacağız. Ülkemizin ve medeniyetimizin tüm kazanımlarını gelecek kuşaklara aktaracağız” şeklinde konuştu.

“BÜYÜYEN, GÜÇLENEN, KALKINAN TÜRKİYE”

“Cumhurbaşkanımız, her alanda büyüyen, güçlenen, kalkınan, hak ve özgürlüklerini genişleten bir Türkiye için çalışıyor” vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, “Tabi bunun yanında Türkiye Yüzyılı hedefini, inanç, kültür, medeniyet köklerimizi de yeniden ihya edeceğimiz bir atılım olarak görmek gerekir. Biz Kocaeli’de bir ve beraber olarak ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizle birlikte büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz. Çünkü biz milletimizle ve halkımızla güçlüyüz” diye konuştu.

- REKLAM -
- Booking -spot_img