Başiskele’de Sağlıkla Yaşayan Türkiye Temalı Yürüyüş Düzenlendi

Kategoride Diğer
Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Sağlıkla Yaşayan Türkiye” temalı yürüyüş düzenlendi
 
3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında bugün Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Başiskele ilçesinde hareketli yaşama dikkat çekmek amacıyla “Sağlıklı Yaşam Etkinliği” düzenlendi.
 
Etkinliğe Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan başta olmak üzere; Başiskele İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Yaman, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, Başiskele İlçe Sağlık Müdürü Dr. Münevver Gonca Set, Başiskele İlçe Kaymakamlık AB Proje Koordinatörü Emin Öztürk, Başiskele Müftüsü Aşur Akyol, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı başkan ve başkan yardımcıları, ilçe sağlık müdürleri, emniyet mensupları, bazı kamu kurum temsilcileri,  sağlık çalışanları ve aileleri ile vatandaşlar katılım sağladı. 
 
Başiskele sahili yürüyüş parkuru boyunca ellerinde döviz ve pankartlar eşliğinde yürüyen katılımcılar fiziksel aktivite ve hareketli yaşama dikkat çekerek önemli bir farkındalık oluşturdular. 
Etkinlik kapsamında ayrıca sağlık çalışanları tarafından vatandaşlara sağlıklı yaşam, kanser tarama, bulaşıcı hastalıklar, ruh sağlığı, tütün ve bağımlılık konularında bilgilendirmelerin gerçekleştirildiği bazı stantlar da açıldı. Stantlarda vatandaşlarımıza sağlıklı yaşam, fiziksel aktivite, beslenme gibi konularda önemli bilgiler aktarıldı, broşür, kitapçık ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.
 
Etkinlik sonu yaptığı açıklamada 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası nedeniyle ilimizde yoğun çalışmalar gerçekleştirildiğini kaydeden İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Yüksel Pehlevan; bu haftanın amacının halk sağlığı ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak olduğuna dikkat çekti.
İl Sağlık Müdürü  “Sağlık Bakanlığımız tarafından Halk Sağlığı Haftası kapsamında bu yıl ana tema olarak “Sağlıkla Yaşayan Türkiye” belirlendi. Bu kapsamda ilimiz genelinde tüm ilçelerimizde hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Çeşitli alanlarda kurulan stantlar ve saha etkinlikleri ile vatandaşlarımıza; obezite, diyabet (şeker hastalığı), hipertansiyon (yüksek tansiyon), kanser taramaları, bağımlılıkla mücadele, aşılama ve anne sütünün önemi gibi çeşitli konularda bilgilendirmeler yapılıyor. Tüm vatandaşlarımızı açmış olduğumuz sağlıklı yaşam stantlarımıza başvurmaya davet ediyorum” diye konuştu.
- REKLAM -
- Booking -spot_img